A. ASA similarity theorem
B. SSS similarity theorem
How can am I suppose to answer the this without the word bank or the questions.
Answer:
<h2><u>Toothpaste</u></h2>
Smiles = $0.215 per ounce
Tartar Free = $0.2075 per ounce
Bright = $0.19875 per ounce
I will buy Bright because it is the cheapest.
<h2><u>Sunscreen Lotion</u></h2>
Bronze Smart = $0.23625 per ounce
Ray Block = $0.25 per ounce
Healthy Glow = $0.3725 per ounce
I will buy Bronze Smart because it is the cheapest sunscreen here.
<h2><u>Deodorant</u></h2>
Fresh = $0.29875 per ounce
Clean Scent = $0.259 per ounce
Spring = $0.24833333333 per ounce
I will buy Spring because it costs less than the other deodorants.
Step-by-step explanation:
divide the cost by the ounces and you will get the cost per ounce
Have a nice day! :-)
Answer: they will both cost $37 after 4 HOURS
step by step explanation:
3x - 25 = 8x + 5
- 3x. -3x
25 = 5x + 5
-5. -5
20 = 5x
/ 5. /5
X=4
Hope this helps
For all just put them together in x and y. For example, f(2)=-2 would be (2,-2). f(1)= 1 would be (1,1).