1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
svetlana [45]
2 years ago
7

Which answer is it? A B C D

Mathematics
2 answers:
d1i1m1o1n [39]2 years ago
7 0

Answer:

<u><em>Hello!</em></u>

Step-by-step explanation:

D is incorrect because the number in trees don't change, especially at a park.

C is incorrect because the identical beads can change.

B is incorrect because playing baseball doesn't really prove the constant rate of change.

The answer is <em><u>A</u></em>

gulaghasi [49]2 years ago
3 0

Answer:

answer:

I think the answer is B

You might be interested in
Write these numbers in standard form.
pychu [463]

Answer:

Here are the answers I got I hope this is correct!! :)

Step-by-step explanation:

                                     A)  6 x 10^3

                                     B) 4 x 10^8

                                     C) 70 x 10^3

___________________________________________________________

                                                        I hope this helped you sorry for the first try c:

4 0
2 years ago
From the parent function LaTeX: f\left(x\right)=\frac{5}{x}f ( x ) = 5 x, write the equation of the function g(x) if f(x) is tra
madreJ [45]

Answer:

idk

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
A shopper paid $2.52 for 4.5 pounds of potatoes and $7.75 for 2.5 pounds of broccoli. What is the unit price of each item she bo
Maurinko [17]
<h3>Unit price is $ 0.56 per pound of potatoes</h3><h3>Unit price is $ 3.1 per pound of broccoli</h3>

<em><u>Solution:</u></em>

Given that,

Unit price is the price of 1 unit

\textrm{Unit Price} = \frac{\textrm{Total cost on n products}}{\textrm{n}}

<h3><u>Find unit price of potatoes</u></h3>

A shopper paid $2.52 for 4.5 pounds of potatoes

Unit\ Price = \frac{2.52}{4.5}\\\\Unit\ Price = 0.56

Thus unit price is $ 0.56 per pound of potatoes

<h3><u>Find unit price of broccoli</u></h3>

$7.75 for 2.5 pounds of broccoli

Unit\ Price = \frac{7.75}{2.5}\\\\Unit\ Price = 3.1

Thus unit price is $ 3.1 per pound of broccoli

5 0
3 years ago
What type of triangle has side lengths 4, 4 squared 15, and 16?
zloy xaker [14]

Answer:

acute triangle

because you have 2 tall sides and 1 short

7 0
2 years ago
Will give BRAINLIEST!!!!!!
ankoles [38]

Answer:

N:ki n:kn:kNN

Step-by-step explanation:

8 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • the perimeter of a rectangle is p units. iF ITS LENGTH AND WIDTH ARE TRIPLED WHAT IS THE PERIMETER OF THE NEW RECTANGLE
    12·1 answer
  • N a​ region, there is a 0.70.7 probability chance that a randomly selected person of the population has brown eyes. assume 1414
    15·1 answer
  • A dice is rolled and a marble is selected at random from a bag with 2 red marbles, 2 green marbles, 2 yellow marbles, 1 purple m
    11·1 answer
  • Approximately how many liters are in 18 quarts?
    7·2 answers
  • How many total necklaces can Maria own?
    13·2 answers
  • List the domain and range of the relation.<br> {(4-3), (8,8), (0.-3)(8.1) (4.3)}<br> The domain is
    5·1 answer
  • 1
    15·1 answer
  • 8.
    5·2 answers
  • Please Help!! Will Mark Brainliest!!!
    5·1 answer
  • ASAP HELP HIGH POINTS <br> find the value of x.
    7·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!