Answer:
y = 2x - 5
Step-by-step explanation:
Slope = 2
y-intercept = - 5
Answer:
Step-by-step explanation:
If the 12-pack of water bottles at Kroger costs $4.60 then How much would one of those bottles of water cost?
1. Divide the cost by the number of bottles.
4.60 ÷ 12 = $0.38/bottle
Hope this helps you out.... 85x + 26y <span>
</span>