1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Anuta_ua [19.1K]
3 years ago
5

Please help Evaluate.

Mathematics
1 answer:
julia-pushkina [17]3 years ago
5 0

Step-by-step explanation:

  1. <em><u>7jgub0</u></em><em><u>b0uggujvuvxvyhjkkuvulrzu4Wi6rzi6rzo6ry</u></em><em><u> </u></em><em><u>has</u></em><em><u> </u></em><em><u>h</u></em><em><u>27125−−−−√3</u></em>
  2. <em><u>27125−−−−√3−9/25 </u></em>
  3. <em><u>27125−−−−√3−9/25 −3/5</u></em>
  4. <em><u>27125−−−−√3−9/25 −3/59/25 </u></em>
  5. <em><u>27125−−−−√3−9/25 −3/59/25 3/5</u></em>
You might be interested in
The number of loaves of bread baked is proportional to the amount of sugar used. The graph shows this relationship.
Fed [463]

B :5 loaves of bread to 15 cups of sugar  

3 0
3 years ago
Coral spent half of her weekly allowance playing mini-golf. To earn more money her parents let her wash the car for $4. What is
Juliette [100K]
X=weekly allowance
x/2=money saved  (=  money spent).
We can suggest this equation:

x/2+4=12

lowest common multiple=2
x+8=24
x=24-8
x=16

Answer: her weekly allowance is $16.
7 0
2 years ago
Choose only 1 number from the table to evaluate the expression <br>​
ANTONII [103]

we need to see the table, olease link the pic so I can solve it

8 0
2 years ago
Read 2 more answers
Which diagram shows an angle bisector
maksim [4K]

B

if it is not correct sory

4 0
2 years ago
Read 2 more answers
2.4x10^2+7.6x10^-1 awnser quick
timurjin [86]
= 2.4 x 100 x 7.6 x 0.1
= 182.4
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • What's the answer!?!?!?!?
    10·2 answers
  • martina is on her way home in her car. she has driven 30 miles so far, which is two thirds of the way home. what is the total le
    14·1 answer
  • The values of the <br>variables
    7·1 answer
  • Curly used a shovel to dig his own swimming pool. He figured he needed a pool because digging it was hard work, and he could use
    12·1 answer
  • A 2-gallon jug of water costs $8.64. What is the price per cup?
    7·2 answers
  • What is the area of this figure​
    12·1 answer
  • 50% of babies are born female. Olive wants to find the probability that 20 or more of the 50 babies born today were female. If w
    6·1 answer
  • HELPPPP IM GIVING BRANLEISTTTT PLESE HURRY ITS DUE IN 20 minssss!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    7·2 answers
  • HELPP MEE (this is 6th grade math btw))
    9·2 answers
  • Help me i am in middle school
    14·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!