1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Assoli18 [71]
3 years ago
9

I don’t know how to do this

Mathematics
1 answer:
Molodets [167]3 years ago
8 0

Answer:

See attachment

Step-by-step explanation:

You might be interested in
 PLEASE HELP ILL GIVE BRAINLIESTTTT :)
Andru [333]

Angle P is 50 degrees

OP is 17cm

They are similar quadrilaterals so their corresponding parts are congruent.

5 0
2 years ago
The square root of 5 is between which two integers
Verdich [7]

2

6 0
3 years ago
Write 5 pounds for $2.49 as a unit rate. round to the nearest hundreth
DaniilM [7]

5 pounds = $2.49

1 pound = $2.49 ÷ 5 = $0.50 (nearest hundredth)

.

Answer: $0.50/pound

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
15=y/5+8 simplify tour answer
4vir4ik [10]
Step 1: simplify both sides of the equation.
Step 2: Flip the equation.
Step 3: Subtract 8 from both sides.
Step 4: Multiply both sides by5.

Answer: Y= 35
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
An overhead projector enlarges the image on its glass by a scale factor of 4. A rectangle that is 3 inches wide and 7 inches lon
qwelly [4]
Just multiply the with and the length by four (considering the scale factor is 4)
3x4=12 and 7x4=28
6 0
4 years ago
Other questions:
  • 7 - 3 ( 5t - 10 ) = 67
    6·2 answers
  • Match the reasons to the statements in the proof.
    7·2 answers
  • Equivalent to<br> what is a expression equivalent to log18 – log(p + 2)?
    5·1 answer
  • A Plane flies with a velocity of 52 m/s south in a 12 m/s wind blowing in the same direction. Find the
    8·1 answer
  • Dan’s dog-walking job pays $15 per hour. His job as a car-wash attendant pays $400 each week. Dan wants to know how many hours h
    5·1 answer
  • What is half of 1 and 1/4 cups?
    14·1 answer
  • Need help solving for X
    12·1 answer
  • Solve these problems with x = -3 and y = 2
    13·2 answers
  • -) Amy bought a magazine for $4 and eight
    15·2 answers
  • Someone please help me on math plsssssssss
    6·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!