1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
igomit [66]
2 years ago
14

Which equation best represents the line in the graph​

Mathematics
1 answer:
bulgar [2K]2 years ago
4 0
Answer:

G

Explanation
You might be interested in
HELP!<br> (5 + x)(5 - x) = 7 is a quadratic equation.<br> true or false
arlik [135]
True, this equation is a quadratic equation,.
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
The box shown has a volume of 8 cubic inches.
Eduardwww [97]

Answer:

The answer is 2

Step-by-step explanation:

If we use the formula for volume LWH=V. We also take in the fact that a cube has the same measure on every side. and we input 2 for L , W , and H

Which is 2*2*2=8

5 0
2 years ago
I need help with this problem
cricket20 [7]

Answer:

Disagree

Step-by-step explanation:

because it looks like less than 45

3 0
2 years ago
A person consuming 1600 calories a day and 92 grams of this is fat what would be the percentage of this would the division be 92
WITCHER [35]

Answer:

i think ur on the right path

Step-by-step explanation:

if it is looking for the percent it would be 23%

7 0
2 years ago
Four quarts are how many gallons?
elena-14-01-66 [18.8K]
Four quarts is 1 gallon.
8 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Prove that the vector product (also called the cross product) of vectors in 3 dimensional space, does not satisfy an associative
    5·1 answer
  • Two lines are perpendicular. The first line passes through (1, –3) and has a y-intercept of (0, 3). Which of the following canno
    13·1 answer
  • 3 us 8. olivia ties 2.5 feet of ribbon onto ome balloon How many yards of ribbon does Olivia need for 18 balloons?
    12·1 answer
  • Charlotte has been working for her company for x years. Travis has been working for the same company exactly 3 years longer than
    8·2 answers
  • 150.60 divided by 5/6 is ?
    10·1 answer
  • A research scientist measures the outside temperature, in degrees Fahrenheit, at various times throughout a 24-hour period and r
    13·1 answer
  • Two parallel lines are crossed by a transversal. What is the value of k? k = 9 k = 20 k = 60 k = 71
    11·1 answer
  • If Florist B increases the cost per rose to $5.20 (plus $25 delivery), but Florist A keeps their price the
    8·1 answer
  • A 9-pound bag of cement costs $4.95. What is the unit price?
    5·2 answers
  • Help please. I'm stuck.
    5·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!