Answer:
hey i answered youre first problem about this but it didnt allow me to post the graph but i can post the three here and then you can look back in your questions asked and see the answers i gave previously!
(here are the 3 graphs)
According to the information given it appears that the first class is $15 and each additional class is $12. one class at $15 + 9 classes at $12 + $5 processing fee = $128
Speed = change in distance divided by change in time
Speed: 240 km/h
Time = 1 h
240 = change in distance divided by 1
Rearrange: change in distance = 240 x 1 = 240. Therefore you go 240 km.