1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Pie
2 years ago
7

CAN SOMEONE DO ALL OF THE FIRST LONG BOX? ILL GIVE BRAINLIEST PLEASE IM RUSHING AND CRYING

Mathematics
1 answer:
Katyanochek1 [597]2 years ago
5 0

Answer:

1). 2/8, 2/5, 2/4, 2/3

2). Fill in 2 of the boxes

3). C

4). Shade all of the first 2 boxes and half (2) of the 3rd

5). D

6). 43/56

Step-by-step explanation:

You might be interested in
A dance studio offers ballet and hip-hop classes. The studio has 8 ballet classes for every 12 hip-hop classes. How many hip-hop
LiRa [457]
There are 1 1/2 hip hop classes for 1 ballet class.
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Write y=-3/4x+3 in standard form using integers
ArbitrLikvidat [17]

Answer:

12x+3  /  4x


Step-by-step explanation:


4 0
3 years ago
(1CQ) Write the repeating decimal as a fraction .51
egoroff_w [7]

Answer: Your answer is 17/33! Hope this helps. If you need anymore help let me know!

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
The equation that models the current water temperature t of the swimming pool is t -6=78 which best describes the error made whe
Serga [27]
78! is the answer to this question! trust! -6
3 0
1 year ago
Solve they system by addition 7x-2y=3 4x+5y=3.25
noname [10]

Answer: x = 2/7y + 3/7 and

x= -5/4y + 0.8125

Step-by-step explanation: Let's solve for x.

7x−2y=3

Step 1: Add 2y to both sides.

7x − 2y + 2y= 3 + 2y

7x = 2y + 3

Step 2: Divide both sides by 7.

7x/7 = 2y+3/7    this is for the second answer                                                  Step 1: Add -5y to both sides.

4x+5y+−5y=3.25+−5y

4x=−5y+3.25

Step 2: Divide both sides by

4/4 x 4 = −5y + 3.25/4

4 0
2 years ago
Other questions:
  • Write -4 3/4 as a decimal
    15·1 answer
  • Jason spent $20.00 for school lunches. If each lunch of $2.50, how many lunches did he buy?
    5·2 answers
  • 3 2/3 feet per 11//60 hour<br>It says find the unit rate
    11·1 answer
  • Where I’ll the pain go if your leg is cut of?
    14·1 answer
  • Plz answer fast I’m on a timer !!!
    5·1 answer
  • factoring by grouping example ?? i need one pls
    10·1 answer
  • Given DE is a mid segment of triangle ABC
    9·1 answer
  • FIND THE VALUE OF 30 + (-25) + (-10) + 16.
    9·2 answers
  • Please help this is due tomorrow ​
    14·1 answer
  • I need you to take 18% off the the $80.00 total charge. that should be?
    13·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!