1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
soldi70 [24.7K]
3 years ago
5

Can you please help me? Graph the following equations on the coordinate plane.

Mathematics
2 answers:
rosijanka [135]3 years ago
5 0

Answer:

this is the graph for y= -3x+8

Step-by-step explanation:

katen-ka-za [31]3 years ago
5 0
Y=-3x+8 would be you answer for this one
You might be interested in
Four bottles of powerade cost $3.88. Find the unit price of each bottle
Naddik [55]
Since 4 = $3.88
Then 1 = 3.88/4
            = $ 0.97
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
35 x 30 = 35 x ____tens, <br> ____=____tens, <br> ___=____.
JulsSmile [24]

3 tens , 105 tens , 1050

6 0
3 years ago
??????????????????????????????
tamaranim1 [39]

Answer:

your picture doesnt show all the answers but it doesnt matter well just count it

surface area = (length x width) + (width x height) + (height x length) and the answer we times it by 2 (cuz they are 6 sides in a prism)

so 4 x 5 + 5 x 10 + 10 x 4 = 110

110 x 2 = 220in²

8 0
3 years ago
Please help will mark Brainly
iris [78.8K]
The answer is D. For every week, she is giving away 10 pencils which means Mrs. Doyal is removing pencils from the 150 pencils she already has by “-10x”. Hope this helps c:
8 0
3 years ago
Hello can someone tell me if am doing this right please....Convert the following measurements from architectural units to decima
Fantom [35]

Answer:

you are doing it right.

Step-by-step explanation:

5 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • PLEASE HELP What is the slope of the line passing through the points (-1, 7) and (4, - 1)?
    7·1 answer
  • anisha invested $8,000 in an account that earns 10% interest. How much money will she have in 15 years if the interest is compou
    5·1 answer
  • 2. Long's Coffee Shop sells a refill mugs for $8.95. Each refill costs $1.50. Last
    12·1 answer
  • Describe the transformations.
    14·1 answer
  • I literally have no idea how to do this help...
    10·2 answers
  • - 2x+y=2<br> x+6y=-21<br> A) (<br> 34)<br> D) (-3, 4).<br> (-1.4)<br> B) (3.2)
    6·1 answer
  • Can someone answer my 2 previous questions?
    9·1 answer
  • The number of seeds found in a sample of 7 different oranges were: 3, 3, 4, 5, 7, 8, and 12. What is the range of the number of
    15·2 answers
  • A cake pan in the shape of a right triangle is shown below. What is the volume of the open area of the cake pan? A. 90 cubic inc
    14·2 answers
  • What's the lim (x^5-x^3+2)/ (®(x+3)-2)​
    11·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!