1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Juli2301 [7.4K]
3 years ago
7

Drugs+Kids=.................. Very tough question guys

Mathematics
2 answers:
ycow [4]3 years ago
3 0

Answer:

= desaster

Step-by-step explanation:

swat323 years ago
3 0

Answer:

Death

Step-by-step explanation:

Don't do drugs kids, unless it's the good drugs.

You might be interested in
Jeff sells popcorn for $3 per bag. To make a profit each day, he needs to sell at least $120 worth of popcorn. He has sold $36 w
Zepler [3.9K]

Answer:

The inequality tha can be used to find how many more bags of popcorn Jeff still needs to sell today to make a profit is

x - 12 ≥ 40.

Step-by-step explanation:

Let us represent the number of bags of popcorn as p

Jeff sells popcorn for $3 per bag. To make a profit each day, he needs to sell at least $120 worth of popcorn.

We have the equation:

$3 × p ≥ $120

3p ≥ $120

p ≥ 120/3

p ≥ 40 bags

He must sell at least 40 bags to make a profit

He has sold $36 worth of popcorn today.

1 bag is $3

Hence, he has sold

$36/$3 = 12 bags of popcorn

Which inequality can be used to find Jeff still needs to sell today to make a profit?

This equality is given as:

x - 12 bags ≥ 40 bags

x - 12 ≥ 40

x ≥40 - 12

x ≥ 28 bags

She still need to sell 28 more bags of popcorn.

4 0
3 years ago
Find the unit rate. Round to the nearest hundredth, if necessary.<br><br> $5.99 for 19 lb
sveta [45]

Answer:

0.315 per lb

Step-by-step explanation:

5 0
2 years ago
A 12 m ladder leaning up against a wall makes a 50° angle with the
fiasKO [112]

Answer:

9.19m

Step-by-step explanation:

Check attachment

3 0
3 years ago
En 15 días, un obrero gana S/. 450. ¿Cuánto ganará en 25 días?
Soloha48 [4]
Si estas de la casa como ?
6 0
3 years ago
Which pair of fractions shows a correct comparison? A.2/3 = 5/10 B.2/3 1/9 D.1/3 = 3/10 E.1/3 &gt; 5/6 F.1/3 &lt; 4/12
solong [7]
Hand drawn did is d do did d didn’t d didn’t f didn’t be c did d d due r. Rjrnrrjrnene e event ebeir Brie r r firndbejr. Turn d their evens. Did d didn’t r rut brief. Ruffin t t
6 0
3 years ago
Other questions:
  • Pleas hurry i need this fast whats the other?
    5·2 answers
  • Can someone help me
    8·1 answer
  • I don't really know what I'm doing but can someone tell me the answer this please?
    13·1 answer
  • Please help me
    5·1 answer
  • Can somebody help me find what kind of property this is?<br> If x = y and y = 10, then x = 10.
    14·2 answers
  • A ball weighs 15 pounds on Earth and 5.7 on Mars. What is the constant proportionality between the weight of an object on Mars a
    15·1 answer
  • Airlines have increasingly outsourced the maintenance of their planes to other companies. A concern voiced by critics is that th
    7·1 answer
  • How many solutions are there for the system of equations shown on the graph?
    15·2 answers
  • AB is included between<br> A. BC and AC<br> B. AB and BC<br> C. ZB and ZC<br> D.A and B
    8·1 answer
  • The radius of a circle is 9 centimeters what is the circles circumference
    9·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!