1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
gavmur [86]
3 years ago
14

Can the following lengths be

Mathematics
1 answer:
amm18123 years ago
3 0
I don’t think so because 2 lengths added up HAVE to be greater than the largest length. Hope this helped
You might be interested in
The cost (C) for P pounds of apples can be represented by the equation c=4p. Graph the proportional relationship between the num
AlladinOne [14]
Hi how was you day hope it was good mine was good bye
6 0
3 years ago
PLS HELP ASAP THANKS ILL GIVE BRAINLKEST PLS THANKS PLS ASAP PLS PLS
zmey [24]

Answer:

i think it's <C and <R since they're 90 degree angles, though they are small

4 0
2 years ago
Need an answer ASAP but it has to be RIGHT! Find the inequality represented by the graph!
7nadin3 [17]

Answer:

y<1/4x+3

Step-by-step explanation:

7 0
2 years ago
State the solution(s)<br>x²+12x+32=0<br><br>please ​
kobusy [5.1K]

Answer:

There would be 2 answers because it is a quadratic equation

x=4 or x=8

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is exponential
SpyIntel [72]

Answer: Exponential is of an increase becoming more and more rapid.

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • What is -3/8, 5/16, -0.65, 2/4 from least to greatest
    11·1 answer
  • The perimeter of a triangle is 82 feet. One side of the triangle is 2 times the second side. The third side is 2 feet longer tha
    15·1 answer
  • ( 2 3/5 ) / ( -3 3/4 )
    7·1 answer
  • Complete the sentences to describe the different levels of organization in living things.
    8·2 answers
  • Pls help me thanks so much
    12·1 answer
  • Calculate the pay for the following day of a
    11·1 answer
  • 20 points and 5 stars..........
    15·2 answers
  • Solve: 3(2x+7) S 6(x-4)
    13·1 answer
  • 8 cupcakes cost $32. What is the unit cost per cupcake?
    10·2 answers
  • Question 6(Multiple Choice Worth 1 points)
    6·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!