I think the answer is $166,742.24
Yes, it is also a square number
Answer:
20 dollars for 12 pounds.
Step-by-step explanation:
This is a critically important question to know the answer to. It is used almost every day by good shoppers.
The trick is to get everything down to 1 pound.
$2.00
$2.00 per pound. The question is the answer.
$4.25
$4.25 / 2 pounds = $2.13 rounded.
$9.50
$9.50 / 5 = $1.90
$20
$20/12 = $1.67 rounded
Answer:
449pounds
Step-by-step explanation:
29x15months=435
435+15=449 pounds
P.S. That was one BIG dog.
56,232 there you go you should try this one i did it like this
-68,280
12,048
56232