1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
lawyer [7]
2 years ago
14

Plz helppppp!!!! Thanks

Mathematics
1 answer:
solong [7]2 years ago
3 0

Answer:

Amelia rented a DVD and it was due to be returned on 26 November. She actually returned it to the shop on 12 December. The rental shop applies a fine of 9p for every day the DVD is overdue.

Work out the total fine paid by Amelia. Give your answer in £

You might be interested in
A scale on a map shows that 33 centimeters represents 10 kilometers.
tigry1 [53]

What’s the question?

4 0
3 years ago
Fill in the missing value to make the following ratio Equivalent <br><br><br> ___:5=16:20
Veronika [31]

Answer:

4

Step-by-step explanation:

20÷4=5 so 16÷4=4 :))

Hope that helps.

3 0
3 years ago
2. A company ships 16 bags of coffee in each box. They ship a total of
lidiya [134]
Wweel if it weighs 20 then it should be 8 ounces of coffe
8 0
3 years ago
Josie is getting her hair cut and styled. She wants to give a 20% tip to her stylist. If the haircut costs $15.00, how much tip
o-na [289]
$15.00 * 20% = $15.00 * 0.2 = $3.<span>00
the answer is </span>$3.<span>00</span>
8 0
3 years ago
How many primes are between 2^31 and 2^32? What is the approximate ratio of primes to
PIT_PIT [208]

Answer:

Step-by-step explanation:183

3 0
3 years ago
Other questions:
  • What function's domain consists of all real numbers greater than 3
    12·1 answer
  • Whats the variable -4(6+n)+3=36
    10·2 answers
  • Find the values of a through e that make these two relations inverses of each other.
    14·2 answers
  • What is 2 times the difference of 73 and twice the sum of 9 and 4?
    6·1 answer
  • Tickets to the school play cost $4.00 for adults and $2.00 for students. If 85 people attend the show, and the receipts totaled
    12·1 answer
  • 6 – 3(2x – 4) = 2(1 + x)
    12·2 answers
  • Happy Hound charged $18 for 2 hours of doggie daycare and $45 for 5 hours. What is the unit rate? Show your work.
    11·1 answer
  • The weight, y, in pounds, of kittens was tracked for the first 8 weeks after birth where t represents the number of weeks after
    6·1 answer
  • Divide.
    9·1 answer
  • What is the value of x? Enter your answer in the box. x =
    13·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!