1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
tensa zangetsu [6.8K]
3 years ago
13

Pleas help me please and than you! (6th grade math)

Mathematics
1 answer:
klasskru [66]3 years ago
6 0

Answer:

wow u call that 6th grade

Step-by-step explanation:

I am in 8th grade and dont get this at all.

never touched the topic

You might be interested in
If A and B are independent events and P(A) and P(B) are both greater than 1/2 then P(A and B) is ____ greater than.
katen-ka-za [31]

Answer:

sometimes

Step-by-step explanation:

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Y = 8x + 6, x = 5 plz help i can get admin if i solve this
RoseWind [281]

Answer:

y = 46

Step-by-step explanation:

I'm assuming you wanted to solve for y.

x = 5

y = 8(5) + 6

y = 40 +6

y = 46

8 0
3 years ago
This one is hard can some body help me
natali 33 [55]
First option because 3 x 10^9 is 3,000,000,000
5 0
2 years ago
What is 3 to the 6 power over 3 to the 10 power times 3 to the 1 power equal
matrenka [14]

Answer:

Correct me if Im wrong but I think that it is 3 to the -5th power

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Please help!!!!! it's a word problem and I don't understand how to do it at all
andre [41]
7We can see that line NM = JK so NM also equals 10.
We know NL = 23 and NM = 10 therefore, ML = NL -NM  ML = 23 -13
ML = 10
The last thing to solve is the length of KL
KL = ML / sine 34
KL = 10 / 0.55919
KL = 17.9

Total fence length required = JK + KL + NL =
13 + 17.9 + 23
= 53.9 yards
Cost of Fencing = $3.50 * 53.9 =
<span> <span> <span> $188.65 </span> </span> </span>



8 0
3 years ago
Other questions:
  • If you have designed a test that measures principal leadership, and want to explore whether there are other constructs that are
    15·1 answer
  • Combining like terms with a rational coefficients <br> 1.) 3.7x+7.2-2.2x ? <br> 2.) 6.1x-7-8.2x ?
    11·1 answer
  • yoko pays $19.60 for a pack of 4 towels. find the unit price in dollars per towel if necessary round your answer to the nearest
    15·2 answers
  • What is this factored?
    8·2 answers
  • Point T, the midpoint of segment RS, can be found using the formulas x = (1/2) (6 – 2) + 2 and y = (1/2) (4 – 6) + 6. What are t
    13·2 answers
  • Find the 8th term of the geometric sequence 7,−21,63,
    7·2 answers
  • Can somone please help me and explain very much appreciated and this is 7th grade math btw
    15·1 answer
  • Find the mean, median, and mode(s) of the data set.<br><br> 3, 41 , 11, 3, 11, 5, 10
    9·2 answers
  • Find the side of a square whose diagonal measures 15 square root of 2
    8·2 answers
  • PLEASE HELP ME. QUAD has coordinates Q(-4, 9), U(2, 3), A(-3, -2), and D(-9, 4). Prove that quadrilateral QUAD is a
    11·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!