1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
IceJOKER [234]
3 years ago
12

ok this is my second time asking but can someone please help me with this please answer correctly this will impact my grade

Mathematics
2 answers:
Basile [38]3 years ago
7 0
$5.50

just have to divid 2.70 by 9 to find out the $ per minute then you can multiply your answer by 17
Oduvanchick [21]3 years ago
6 0

Answer:

$5.10

Step-by-step explanation:

You might be interested in
PLEASE HELP ASAP!!!!!
irakobra [83]

Answer:

D

Step-by-step explanation:

7 0
4 years ago
Read 2 more answers
What is the absolute value of -4/5,1/2,0.2,and -0.5
nirvana33 [79]
4/5     1/2     0.2     0.5 and apparently theres a character limit


3 0
3 years ago
Read 2 more answers
How far will a train travel in 5hours if it travels at 80ml per hour
Aleks [24]

Answer:

If the ml means miles than its 400

Step-by-step explanation:

3 0
3 years ago
Please help. Will give brain!!
charle [14.2K]

Answer: I believe it's 5 I am not sure

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Simplify the following expression.<br><br> (38x+61y) - (3x- 11y)
zmey [24]

Answer:

35x+72y

Step-by-step explanation:

(38x+61y)-(3x-11y)\\38x+61y-3x+11y\\35x+72y\\

Brainliest if it helped you!

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • The function f(x) varies directly with x, and f(x) = 45 when x = 9.
    9·1 answer
  • Anita is making a curtain to surround a table. she bought 3 1/4 yards of fabric. her total cpst was 13$. what was the cost per y
    9·1 answer
  • Complete the proof .....
    14·2 answers
  • School a rented 1 van and 3 buses with 89 students. School b rented 4vans and 3 buses with. 131 students. Each van and each bus
    13·1 answer
  • Can a unit rate be a fraction
    6·2 answers
  • Which of the following is equivalent formula?
    13·1 answer
  • PLEASE HELP!!!!!!! What is the slope of the line?
    12·1 answer
  • If Madelyn bought five pounds of bananas for $1.20. What was the price per pound? At this price, what will be the cost of 6 poun
    13·1 answer
  • Which would be the right answer???
    13·1 answer
  • Find the amount of money
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!