1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Alisiya [41]
3 years ago
10

Algebra helppppp nowwww plzzzzzz

Mathematics
1 answer:
Soloha48 [4]3 years ago
4 0
A= -8/3 or -2 2/3
Hope this helps
You might be interested in
Please answer CORRECTLY !! Will mark brainliest !!!
lyudmila [28]

Answer:

I think it's 4 but don't hold me to it

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
Which equation can be used to solve for c?
AlladinOne [14]
From the given triangle in the photo, the lengths of the sides are 3m and a, the hypotenuse is c. One angle, opposite of 3m is given to be 50 degrees C. The right equation that would solve c is,
                                         sin (50 degrees C) = 3m / c
Thus, the answer is the first choice. 
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
3 3/4 x 2/5 please help
mixer [17]

Answer:

3.3

Step-by-step explanation:

hope this help

6 0
3 years ago
the function of y=log(x) is translated 1 unit right and 2 units down. which is the graph of the translated function
faltersainse [42]
The answer is B. because its B.
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
This is the problem that I need help with please. :)
Anna35 [415]

Answer:

umm I think it 186

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
Other questions:
  • PLEASE PLEASE HELP the question is below
    7·2 answers
  • What is the missing term of the arithmetic sequence? 6, ______, 30
    6·1 answer
  • Theo's mom brought an eight pack of juice boxes at the store for $4 find the unit rate for the juice boxes
    6·1 answer
  • Can you please solve a it is so important
    5·1 answer
  • Flying against the wind, an airplane travels 4500km in 6 hours. Flying with the wind, the same plane travels 2910 kilometers in
    10·1 answer
  • Why is the product of a rational number and an irrational number Irrational?
    13·2 answers
  • jackson wants to purchase flowers to plant on mother’s day for his mom. if each plant costs $1.25 and he has $10 to spend, how m
    7·1 answer
  • I need help with this, I do not understand it so whoever answers this question, thank you. Whoever answers correctly and is firs
    11·2 answers
  • 925÷25 show how you get it​
    10·2 answers
  • What is the area of this triangle?
    9·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!