1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
zhuklara [117]
3 years ago
8

Please help this is dew in 20 minutes

Mathematics
2 answers:
zloy xaker [14]3 years ago
6 0

Answer:

A

Step-by-step explanation:

daser333 [38]3 years ago
4 0

Answer:

It would be A.

You can trust me because a right angle is 90 degrees, so you would add the two angles.

You might be interested in
HELPPP ASAP PLZ COMPLETING THE SQUARE
Flauer [41]

Answer:

Your answer (x+2)(x+8)

8 0
3 years ago
Tatum walks her dog 2/3 of a mile every day after school how many miles does she walk her dog in 5 days
alexdok [17]

Answer:

i think it is 3 miles but dunno

Step-by-step explanation:

3 0
3 years ago
Explain how the volume of a right cone relates to the volume of a cylinder with the same base
podryga [215]

Answer:

its 1/3 of the volume of a cyinder with the same base

Step-by-step explanation:

a pyramid has the same policy with prisms of the same base

4 0
3 years ago
A certain type of cereal costs $3.79 for 19.5 ounces. What is the unit rate?
Radda [10]

Step-by-step explanation:

$3.79 ÷ 19.5 = .194

answer = $.19 per oz

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
The side across from the right angle is called a leg. <br> a. True<br> b. False?
horrorfan [7]
False, the side across from the right angle is called the hypotenuse 
7 0
3 years ago
Other questions:
  • Enter what that means? <br> Help someone.
    12·1 answer
  • Me ajuda ai por favor tenho que entregar amanhã
    9·1 answer
  • Factor completly 12a2 - 36ab + 27b2
    7·1 answer
  • Last week, the price of cherries at the corner deli was $4.99 per pound. This week, cherries at the same deli are on sale at a 1
    9·1 answer
  • Which of the following is equivalent
    11·1 answer
  • La escalera de un carro de bomberos
    11·1 answer
  • Prove that√P is irrational for any prime number P​
    8·1 answer
  • Can someone help me on problem 2<br> Please ?
    10·2 answers
  • 1
    14·1 answer
  • Please help if you can.
    10·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!