1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Bad White [126]
2 years ago
7

A data set is made up of these values.

Mathematics
2 answers:
Roman55 [17]2 years ago
8 0
The correct answer is B
Over [174]2 years ago
7 0

Answer:

C

Step-by-step explanation:

I took the test on A p e x

Hope this helps!

You might be interested in
The length of a popcorn machine is3/4 of its height what is the length of the machine
Evgen [1.6K]

I think it is a trick question but um the lanth is hight times 3/4

4 0
3 years ago
There are 9 red gum balls, 5 green gum balls, 8 yellow gum balls, and 8 blue gum balls in a machine. find p(green, then yellow).
creativ13 [48]
The correct answer is choice D.  To find this you will find the probability of each event happening and then multiply them together.

Green: 5/30
Yellow: 8/29 (you subtract one from the denominator because you already picked a green the first time)

5/30 x 8/29 = 40/870
5 0
2 years ago
(Angle relationships) Solve this question
Snezhnost [94]

Answer:

69

Step-by-step explanation:

5 0
2 years ago
When 4 um is converted to m the answer<br>will be<br>10-6​
ale4655 [162]

Answer:yup

Step-by-step explanation

8 0
2 years ago
Susan’s ribbon  is 3.8 metres long.  What is the length of her ribbon in millimetres? 
Elanso [62]

3800 mm

Hope it helps you...

Thank you!!

3 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • How do you sole this question kelpie sold cameras on her web site. She bought the cameras for $65 each included a 60% markup to
    9·1 answer
  • 24+[5x12x5)-2] 21<br> Someone help me
    11·1 answer
  • A soccer league has $86 to buy new soccer balls. If each ball costs $7, how many balls can the league buy? ​
    7·2 answers
  • Please answer fast please
    15·1 answer
  • 5x + 4y = 17<br> Y - x = 2<br> x =<br> y =<br><br><br><br><br> please help
    13·1 answer
  • F(x)=2x^2+4x-16<br> g(x)=4x^2-16<br> Find (f/g)(x).
    14·1 answer
  • What is the value of x in the inequality start fraction two minus five x over negative three end fraction plus four less than ne
    7·1 answer
  • QuestionFind the unit rate.$9.60 for 4 poundsThe unit rate is $per pound
    7·1 answer
  • When the cpi is 185, an electric razor cost $57.81. what is the difference between the price of an electric razor in 1983 and th
    6·1 answer
  • What's the graph of y=3x-5​
    9·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!