The equation which relates the change in price per sticker purchased is y = 2.05x
- The number of stickers purchased = 10
The change in price per sticker purchased can be expressed as :
- Price change / number of stickers
- Change in price per sticker = $20.50 / 10
- Change in price per sticker purchased = 2.05
Therefore, the required equation which related y and x is :
y = 2.05x
Learn more :brainly.com/question/13218948
(-4)(-2)= 8
8(-5)= -40
Answer: -40
97.45 / 5 = 19.49 per gallon
and then there is 21.95 per gallon
the better deal would be the 5 gallon bucket for 97.45 because if u buy it this way, it is cheaper by the gallon
Answer:
13.85714
Step-by-step explanation:
Yes you are smart plus it 24 +0 =24 because think about it 24+ what equals 24242424+0=