It would be 18.72$. Hope dis helps :)
divide total cost by length:
0.76 / 3ft = 0.2533 cents per foot
rounded to nearest cent = 0.25 cents per foot
Answer:
I believe your answer is correct.
Step-by-step explanation:
The length is: 42 inches
The width is : 21 inches