Answer:
See below
Step-by-step explanation:
Vertices are the black dots of the figure:
Point Q is at (1,4)
Point R is at (3,-2)
Point S is at (0,-1)
Point T is at (-2,2)
Answer: Light bulbs.
Step-by-step explanation:
Paint Brushes: 29.82 ÷ 14 = $2.13 per brush.
Drywall Screws : 31.84 ÷ 16 = $1.99 per anchor screw.
Light Bulbs: 27.15 ÷ 12 = $2.26 per light bulb.
Sandpaper: 36.54 ÷ 18 = $2.06 per piece of sandpaper.
C is the answer
Dmmssmsmsmxmxxmxm
The third one :) I hope I did it right
Answer: The discounted price is $948. The value of the discount itself is $632.
Step-by-step explanation:
<h3>To calculate discounts, you multiply the percentage of the discount as a decimal with the price of the product.
In this particular case:
0.40 [percentage of discount] x $1580 [original cost] = $632 (the amount of the discount) </h3><h3>$1580 - $632 = $698 [new price after discount is applied]</h3>