1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
nalin [4]
3 years ago
10

If 8 students had 1,1/4 brownies each how manym did they start with?

Mathematics
1 answer:
denis-greek [22]3 years ago
4 0
You need to multiply 8 by one and 8 by one fourth so the answer is ten 
You might be interested in
Plzzzzzzzzzzzzz help
bija089 [108]

Answer:

i think it's circumference

Step-by-step explanation:

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
A car can travel 374 kilometers on 34 liters of gasoline. How far can it travel on 35 liters?
vovangra [49]

Answer:

385 kilometers

Step-by-step explanation:

Divide 374 by 34 to get the unit price

Then multiply the unit price by 35

4 0
2 years ago
Prove the identity.<br> TT<br> sin x +<br> 2.<br> cotx<br> sin (-x)
saveliy_v [14]

Answer:

Hi... Do this for prove that

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
How do you graph, identify the domain, range, and asymptotes for y=-2csc2x-1?
faltersainse [42]
The domain is all real numbers except kπ, where k is an integer.
The range is (-∞, -1] ∪ [1, ∞)
Vertical asymtote is kπ, where k is an integer.
4 0
3 years ago
Which diagram shows an angle bisector
kakasveta [241]

B

if it is not correct sory

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Find the value of the expression: -2 3/5 x 4 Explain how you found your answer in 2 complete sentences and write your answer in
    6·2 answers
  • Write the point -slope form of the equation of each line given the slope and y-intercept. Slope=(2/3), y-intercept =0
    7·1 answer
  • Photo attached! 10 points! Thank you in advance!!
    15·2 answers
  • Bridget needs an actor. Actor A is offering her services for an initial $250 in addition
    13·1 answer
  • Tickets to a school basketball game cost $4 for students and $7 for adults. At the end of the night, 168 tickets are sold for a
    7·2 answers
  • Round to 2 decimal places<br> 0.607
    5·1 answer
  • A student has started a lawn care business. He charges $15 per hour to mow lawns and $20 per hour for gardening. Because he is s
    5·1 answer
  • Find the unit rate. 12 laps in 30minutes. <br> Asking for fraction
    9·1 answer
  • Need help alegbra!!! Look at photo for question!!
    7·1 answer
  • 3 movie tickets cost $48. At this rate, what is the cost of 11 movie tickets PLZ HELP
    10·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!