Answer:
6.63
Step-by-step explanation:
Cost of 11 oranges = 4.29
Cost of 1 orange = 4.29/11 = 0.39
Cost of 17 oranges = 0.39*17 = 6.63
Answer:
b^8
Step-by-step explanation:
So we will be using dimensional analysis to solve it as such:

In short, 23,843 kL is 6,291,029.02 (6,291,029 rounded to the whole gallon) gallons.
Answer: the picture has no answer it's invalid but I will try:
X is a 90 degree angle other than that I can't do anything
Step-by-step explanation:
Answer:
It's simply just subtract the these two numbers
451,202
- 239,021
= 212,181
Hope u doubt is cleared