What are the multoquestions? I can't help if they are not there.
You save 5 cents per ounce by using the 40 ounce jar, because if you do $5.20 divided by 40 it equals $0.13 but if you do $2.70 divided by 15 it equals $0.18 which is 5 more cents the the 40 ounce
The answer is Tuesday there will be 15 teachers for 179 students and 12 times 15 is 180
Answer: 27.27 seconds?
Step-by-step explanation:
25 - 16.26 = 8.74
19/8.74 = 2.2 (Rounded up)
60/2.2 = 27.27