Don't know what you're trying to say but all that popped in my head was tax
Answer:
brand loyalty
Explanation:
Brand loyalty: The term "brand loyalty" is determined as the propensity of specific consumers to "continuously purchase" a particular brand's products over some other brand's products. However, a specific consumer's behavioral patterns are responsible for demonstrating that he or she will continue to purchase products from the same company that has been fostered a "trusting relationship".
In the question above, the given statement represents brand loyalty.
Answer:
Find attached complete question:
The correct option is A,$ 746,200
Explanation:
The total standard costs for the whole items of inventory completed in the month of July is the sum of the beginning balance of inventory plus direct materials costs, direct labor cost as well as manufacturing overhead cost applied.
Total cost of completed units=$44,100+$564,900+$195,300+$315,000=$ 1,119,300.00
standard cost per unit=$1,119,300.00/21000=$53.3
Cost of goods sold(unadjusted)=$53.3
*14,000=$ 746,200.00
The term ROP for U-Haul means Roll Over Protection which is a service that is offered for rental units of trailers.