1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
garri49 [273]
3 years ago
10

What is the range of the function y=e4+1 graphed below?

Mathematics
1 answer:
grigory [225]3 years ago
6 0
56 I think y=e4+1 then you have to add and subtract
You might be interested in
What is meant by the term financial planning?
Naily [24]

Answer:

a Long-term goals are reached over an extended period of time, so your current income does not affect

them.

Step-by-step explanation:

Financial planning refers to long term goals that are planned and reached over an extended period of time to keep one solvent in cases of emergency without having a direct effect on current income.

Solvency simply means having more assets than liabilities to be able to stay afloat of one's debts.

8 0
2 years ago
What is the unit rate of $2.50 for 5 ounces
ss7ja [257]
2.50 / 5 = 0.50 per oz
6 0
3 years ago
Can someone please help me
iren2701 [21]
It would be 30 degrees since a line is 180. You subtract 150 from 180 and get 30.
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Molly ordered 12 t-shirts for 14.00 and Teena ordered 23 t-shirts for 14.00 how much did they spend in all? Use the distributive
Cerrena [4.2K]
All together they spent 490

3 0
3 years ago
Given that F(x) = x2 + 2, evaluate F(1) + F(5).
gavmur [86]

Answer:

F(1)+F(5)= 30

Step-by-step explanation:

F(1)=1^2+2=1+2=3

F(5)=5^2+2=25+2=27

27+3=30

6 0
3 years ago
Other questions:
  • Find the equation, (f(x) = a(x-h)2+ k), for a parabola containing point (-1,0) and having (-3, 4) as a vertex. What is the stand
    8·2 answers
  • What shape has 3 equal sides 4 centimeters in length and no right angles
    6·2 answers
  • 3 times a number which is 2 less then z is nine
    8·1 answer
  • 1/2 (x + 3) = -5x + (40 divided by 1)
    12·1 answer
  • Answer for me please?​
    8·2 answers
  • Choose an answer and tell me why you chose that :)
    15·1 answer
  • The watermelon that weighed 12 pounds cost $5.76 what was the cost per ounce of the watermelon? A. $0.48  B. $0.36 C. $0.03 D.
    8·1 answer
  • 17 POINTS! I will also give Brainliest!
    14·1 answer
  • Consider the expression 40 + 24. Find the greatest common factor of the two numbers, and rewrite the expression using distributi
    5·1 answer
  • Which graph represents the polynomial function?<br><br> f(x)=−x3+x2+9x−9
    14·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!