Hi there!
»»————- ★ ————-««
I believe your answer is:
1 (15/16)
»»————- ★ ————-««
Here’s why:
⸻⸻⸻⸻

⸻⸻⸻⸻
»»————- ★ ————-««
Hope this helps you. I apologize if it’s incorrect.
Lo siento, solo necesito puntos
Answer:
I hope this helps a little bit.
Answer:
1:3
Step-by-step explanation:
The required ratio will be ,
7:21
= 1 :3
Answer:
The unit rate is equal to 
Step-by-step explanation:
we know that
The unit rate is the ratio of two measurements in which the second term is equal to one
In this problem to find the unit rate, divide the total cost of cereal by the total weight of cereal
so

therefore
The unit rate is equal to 