1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
kipiarov [429]
3 years ago
13

Compare -10 and 0 using less than, greater than sign, or =

Mathematics
1 answer:
GREYUIT [131]3 years ago
3 0

Answer:

-10<0

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Please help it is multiple choice. Just read the question then answer it correctly
Korvikt [17]
First question, answer is A, the starting point in the graph shows it’s (0,150) while the slope is 30, look at the labeled axis.

second question, i have to do work for it, i can answer it later. remind me. but in order to find the slope, the formula is delta y over delta x. then to find the y intercept, do what’s called “collect the evidence”. this is when you fill out all needed info, it will look like this- y= x= m= b= ??

idk ab the third question, they would all make the function fine?? idk i’m confused, it doesn’t make sense

fourth question, the answer would be B
3 0
3 years ago
The question is on the picture :)
VashaNatasha [74]

Answer:

2.5

Step-by-step explanation:

y=kx, k is constant of prop

7 0
3 years ago
Samuel and Jason spend 3/4 of their combined earnings from Wednesday to buy a gift. Use a problem solving model to determine if
Vera_Pavlovna [14]

Answer:

math

Step-by-step explanation:

no

7 0
2 years ago
Read 2 more answers
What is 31 1/2 divided by 3 1/2
VARVARA [1.3K]

Answer:

9

Step-by-step explanation:

used a calculator

3 0
3 years ago
5th grade math. Correct answer will be marked brainliest.
Nutka1998 [239]

Answer:

407.4

Step-by-step explanation:

Answer:

Partial product 1: 194

Partial product 2: 388

Answer: 407.4

6 0
3 years ago
Other questions:
  • A restaurant offers 4 kinds of bread, 3 kinds of meat, and 4 kinds of cheese. How many leaves on a tree diagram would represent
    14·1 answer
  • The cost of apples at foodtown is 3 for 69 cents, how many apples can I purchase for $30?
    10·1 answer
  • A yoga instructor earns $80 for teaching 4 classes. The instructor receives a 15% raise. Enter
    14·1 answer
  • Please help i will give brainliest.
    14·2 answers
  • Becky took a quiz in science today. She answered 16 out of 25 correct. What is her score?
    8·2 answers
  • Why is 4 and 44 not proportional
    13·1 answer
  • Ben also bought a package of 3 T-shirts for $14.25. What is the unit price, per T-shirt
    12·1 answer
  • Let f(x) =x2-10x-11. enter the x intercepts of the quadratic function in the boxes.
    12·1 answer
  • PLEASE HELP MEEEEE THAnK YOU
    10·1 answer
  • I’ll give you a cookie if you help me lol
    15·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!