1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Ksivusya [100]
2 years ago
9

Express 607.409 in words

Mathematics
2 answers:
DaniilM [7]2 years ago
5 0
Hi!

Six hundred seven,
607
Point four tenths and nine thousandths.
.409

Six hundred seven point four tenths and nine thousandths.

Hope this helps! :)
givi [52]2 years ago
3 0
Six Hundred Seven. Four Hundred Nine Thousandths
You might be interested in
Sameena buys x packets of batteries and y boxes of batteries write down and expression, in terms of x and y, for the total numbe
shusha [124]

Answer:

4x plus 20y

Step-by-step explanation:

4 times x  plus 20xy

4x plus 20y

3 0
2 years ago
Make a table of ordered pairs for the equation.   y= 1 2 x−3<br><br> PLEASE HELP !!
Hunter-Best [27]
All you need to do is plug in some x values and find the correspoding y value
when x=0, y=-3
when x=1, y=9
when x=2, y=21
when x=-1, y=-15
6 0
3 years ago
Please help me I don’t understand this
Tomtit [17]

Answer:64

Step-by-step explanation:

67

4 0
2 years ago
#5-10: Identify which line from the graph the following right triangles could lie on.
vovikov84 [41]

Answer:

10

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
robyn uses 1/2 cup of blueberries to make each loaf of blueberry bread Explain how many loaves of blueberry bread she can make w
aev [14]
1/2 + 1/2 =1 cup + 1/2 + 1/2= 2 cups + 1/2= 2 1/2

How many 1/2 you see? 5!!
5 0
3 years ago
Other questions:
  • Please Help me!!! Do both parts!
    8·1 answer
  • A teacher needs 256 lengths of string cut to 40 cm each.if balls of string are 30 cm long how many balls will be needed
    7·1 answer
  • How to put 3 and 5 hundredths in standard form
    6·1 answer
  • How do I find out if -5 1/5 is greater,less or equal to 5.2?
    14·2 answers
  • Eggs are packaged by the dozen. If a dozen eggs cost<br> $1.56, what is the unit price per egg?
    13·2 answers
  • Without expanding determinants,<br>Prove that<br><br>​
    15·1 answer
  • What do we call a polynomial with 5 terms
    9·1 answer
  • A smoothie shop has 40 stores and 55% of the stores are in california the rest of the stores are in nevada.how many are in nevad
    13·1 answer
  • I'm making bows for holiday wreaths to be sold at the craft fair. So far I have 4 bows and used 80 inches of ribbon. Each bow us
    13·1 answer
  • The angles below form a linear pair. What is the measure of angle ABC
    12·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!