1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
scoundrel [369]
3 years ago
5

Help please this is math

Mathematics
1 answer:
loris [4]3 years ago
6 0
Irrational and intergers
You might be interested in
Triangle FGH is an equilateral triangle.FH=6x+1,FG=3x+10,and GH=9x-8
Lena [83]

Answer:

Acute triangle

x = 3

GH = 19

Step-by-step explanation:

7 0
3 years ago
Are these proportion yes or no?<br> 1/3 , 7/21<br> 2/5 , 40/16<br> 48/9 , 16/3
liq [111]

Answer:

1) yes

2) no

3. yes

Step-by-step explanation:

(plz make me brainliest)

3 0
3 years ago
Marty used the graph to determine if he should go to the beach on vacation. He did not want to go if there were more than 500 pe
slega [8]

Answer:

d

Step-by-step explanation:

he is benifeting from both

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
an ivy plant was 19 inches long. two years later it was 33 inches long. what was the percent increase to the nearest hundredth o
lapo4ka [179]

Answer:

73.68%

Step-by-step explanation:

To find the amount of increase subtract 33-19 to get 14.

The percent increase is the amount of increase/initial length * 100

So 14/19*100 = 73.684...

Rounding to the nearest hundredth = 73.68%

4 0
3 years ago
I will mark brainlyest plss helpp
lana [24]

Answer:

The answer is C

Step-by-step explanation:

i also use khan

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • 3. Two identical balloons are filled, one with helium and one with nitrogen at the same temperature. If the nitrogen balloon lea
    10·1 answer
  • Can anyone help me with this.
    9·1 answer
  • Thompson Alberts purchased a pack of 12 pencils for $4.99. What is the unit price per pencil rounded to the nearest tenth of a c
    9·2 answers
  • The school band bought cheese and pepperoni pizzas in the ratio represented in the tape diagram for their end of year party. Bas
    13·2 answers
  • The ratio of the number of boys and girls in a college is 7:8. If the percentage increase in the number of boys and girls be 20%
    5·1 answer
  • Devon and Kylie each makr a cheese sauce. Devon uses 8 oz of cheese for every 9 oz of cream. Kylie uses 11 oz of cheese for ever
    10·1 answer
  • Please help me, I need to pass this class
    9·1 answer
  • Isaac and Juanita are collecting apple to make an apple pie. Isaac picks up 3 apples every minute and Juanita picks up 5 apples
    8·2 answers
  • ………………..please lolz :,)
    10·2 answers
  • WILL GIVE BRAINLIEST!
    9·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!