Answer:
After 7 assignments and for the line of best fit you want to draw a line where half of the dots are on ether side of the of the line but it also has to fallow the flow of the dots.
There are 16 oz in a pound
a) 1.92 / 16 = $0.12 per oz
b) 3.52 / (16 x 2) = $0.11 per oz
c) Meat 2 is the better buy since it is cheaper
Answer:767600640
Step-by-step explanation: If 720 equals x, you multiply 128 by 720, and multiply the answer by 8,329.
Answer:
$200
Step-by-step explanation:
First, find the unit rate:
12/3= 4
Then multiply:
4*50= 200
Hope this helps!