1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Masteriza [31]
3 years ago
10

A price floor of $25 per unit will result in a ?

Mathematics
1 answer:
sesenic [268]3 years ago
5 0

Answer:

HI INEED HELP TOO

Step-by-step explanation:

You might be interested in
What is the factor pair of 9
den301095 [7]
1 x 9, 3 x 3, 9 x 1

1 and 9 are a factor pair of 9 since 1 x 9= 9

3 and 3 are a factor pair of 9 since 3 x 3= 9

9 and 1 are a factor pair of 9 since 9 x 1= 9

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
How many minutes is in 0.5 hours
Shkiper50 [21]
1 hour = 60 min

0.5 hours = 60 * 0.5 = 30 min.
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
A plane intersects a rectangular pyramid horizontally as shown. Describe the cross-section. A) circle Eliminate B) rectangle C)
Katarina [22]

Rectangle

Hope this helps :)

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
A group of four friends goes to the movies. Each friend pays for a ticket, a snack, ana
kvv77 [185]

Answer:4(1.5)

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
2,4,6,8...<br> What is the 32nd term of this sequence?
Elza [17]

Answer:

omg im dum i said all the numbers up to 64 i could have just multiplied its 64 xD

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • you take a test in which there are 249 points possible. The test consist of true or false questions worth two points each multip
    11·1 answer
  • What percent of 77is 7?
    6·2 answers
  • Janice examines the given triangle and estimates that
    11·1 answer
  • All sides of triangle JKL equal 2 units. A transformation maps triangle JKL to triangle J’K’L. The length of side JK is 5 units
    6·1 answer
  • Re-write the quadratic function below into standard form y=-4(x-1)(x-1)-3
    12·1 answer
  • NEEED HELP ASAP
    10·1 answer
  • Need help with this question!
    12·2 answers
  • Use complete sentences to explain in detail how you would use the substitution method to solve the following system of equations
    12·1 answer
  • A company that manufactures small canoes has a fixed cost of $24,000. It costs $80 to produce each canoe. The selling price is $
    6·1 answer
  • A fruit stand has to decide what to charge for their produce. They need $5.30 for 1 apple and 1 orange. They also need $7.30 for
    13·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!