1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Rom4ik [11]
2 years ago
15

If you can score 54 points in 6 minutes, how many points are you scoring in one minute? please help all my points.

Mathematics
2 answers:
Bess [88]2 years ago
8 0

Answer:

Step-by-step explanation:

54 / 6= 9  

9 points per minute

Dimas [21]2 years ago
7 0

9 score is the answer ok plz give me brilliant

You might be interested in
-2(6+s) Greater than or equal to -15 - 2s
Eddi Din [679]

Answer:

I'm leaning mostly towards C Because there is a solution, None of them are real numbers and if they were, S would = 5 Especially positive S

~ Zachary

7 0
3 years ago
Find the area of the figure below
icang [17]

Answer:

324

Step-by-step explanation:

Simplify it

3 0
2 years ago
Simplify. 8u+9v+3u−5v
musickatia [10]
Combine like terms
8u+3u= 11u
and
9v-5v= 4v
So the answer is 11u+4v
8 0
3 years ago
Yo! if you are wanting to be on the nice list answer this question PLEASE!!!!
belka [17]
See picture attached
8 0
2 years ago
A case of Mountain Dew (24cans) costs $7.68. What is the unit price?
Ronch [10]
Here are the unit rates involved:

$7.68 / 1 case  =  $7.68 per case

$7.68 / 24 cans  =  $0.32 per can

1 case / $7.68  =  0.13 case per $

24 cans / $7.68  =  3.125 cans per $

And of course ...

24 cans / 1 case  =  24 cans per case

1 case / 24 cans  =  0.041666... case per can

5 0
3 years ago
Other questions:
  • What is the measure of each angle?
    11·1 answer
  • You measured the width of your front door to be 3 feet and 2 inches. The chair you are trying to get through the door measured t
    9·1 answer
  • PLZ HELP ASAP WILL GIVE BRAINLIAST (GEOMETRY)
    8·1 answer
  • Two fields at a state park are 1,000 maters from each other. On a map, the two fields are 8 centimeters apart. what scale is the
    12·1 answer
  • Circle O is shown below. The diagram is not drawn to scale? If Angle r is 32, what is angle O?
    5·1 answer
  • *MARKING BRAINLIEST*
    13·1 answer
  • The cost of renting Party Palace is $ 120 plus $ 15 per person attending the party. If the total cost of renting Party Palace is
    15·1 answer
  • What is 8 to the power of two?
    10·1 answer
  • In a recent year, 31% of all college students were enrolled part-time. If 8.6 million college students were enrolled part-time t
    14·1 answer
  • What is the surface area of the figure below
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!