1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
qaws [65]
3 years ago
5

PLEASE HELP ASAP !!!!!!!!

Mathematics
2 answers:
valentina_108 [34]3 years ago
6 0

Answer:

D. There are 30 grams of protein in 6 tablespoons of peanut butter.

Vladimir79 [104]3 years ago
3 0

Answer:

D

Step-by-step explanation:

Uhhh this needs to be 20 characters

You might be interested in
Help give thanks stars
Lilit [14]
0.5a - 1.9b = -1.4 b
3 0
3 years ago
What is the answer to this equation: 40+40-20x0+3+125=
MrRa [10]

Answer:

208

Step-by-step explanation:

20 × 0 = 0

40 + 40 = 80

125 + 3 = 128

3 0
2 years ago
Read 2 more answers
38,32,26,20<br> What is the next term in this sequence?
yarga [219]
14

You are taking away 6 each time
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
(Upvote. Explain?)
kirill [66]
(7,0) is the right option hope this helps :D
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
The graph below shows how many cookies can be made depending on how many cups of flour are used. How many cookies will be made i
koban [17]

Answer:

288

Step-by-step explanation:

Find the 18 on the x axis. Go up to the line. Then go left and you will be at 288 on the y axis.

You can also divide a known coordinate to find the rate of change, since the graph is proportional. Use (6, 96). y/x = rate of change

96/6 = 16.

Now multiply 18 and 16 to get the number of cookies.

18 x 16 = 288

7 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • the relation described in this statement can be classified as which of the following: a function, a relation, both a function an
    10·1 answer
  • Paula bought 2 video games and a $15 iTunes gift card her total bill was 28.50 write an equation to represent what she purchased
    6·1 answer
  • Easiest way to find the LCM of a number?
    8·1 answer
  • It took the Farhats 85 minutes to drive 102 miles. If they this same driving rate, how long will it take them (in minu get to th
    11·1 answer
  • Which of the following statements describes one part of completing the square for x2 + 4x = 32?
    7·1 answer
  • What is the answer now in two minutes
    6·1 answer
  • Larry bought 4 lemonades for his friends.Each lemonades cost $1.28.Complete the table to show the prices of 2,3,and 4 lemonades
    10·2 answers
  • Simplify the following expression:<br><br> -5a⁷ b⁻³ • 4a⁻⁶ b⁶
    5·2 answers
  • 3. Diego is attending a college where tuition is $10,600 per year. He
    7·1 answer
  • Don’t know how to solve.
    14·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!