1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
PIT_PIT [208]
3 years ago
12

Help me pretty pls i really need help

Mathematics
2 answers:
jok3333 [9.3K]3 years ago
7 0

Answer:

740 or 990

Step-by-step explanation:

It just depends on the height. I don't know if it is 10 or 15. If the height is 15 then 990. If the height is 10 then 740. :)

iris [78.8K]3 years ago
7 0
Wait you had to multiply?
You might be interested in
When Miguel babysits, he charges $7 per hour in addition to a fee of $9.
artcher [175]
Y=7x+9 here’s your answer
5 0
3 years ago
a metal bar weighs 80 ounces. 90% of the bar is silver. how many ounces of silver are in the bar? (round to the nearest thousand
UkoKoshka [18]

Answer:72 ounces

Step-by-step explanation:

The correct answer is 72 ounces. In order to reach this answer you need to multiply 80 times .9, which equals 72.

7 0
3 years ago
HELP!!!!!
schepotkina [342]

<u>Answer:</u>

The correct answer option is B.

<u>Step-by-step explanation:</u>

We are given a graph with different intervals A, B, C and D and we are to figure out whether which of these intervals on the graph can be describes as linear increasing.

From the given interval options, we can see that C is constant while the intervals A and D are decreasing linear.

Its the interval B which can be describes as linear increasing since it has a positive slope.

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
An automobile manufacturer has given its van a 39.0 miles/gallon (MPG) rating. An independent testing firm has been contracted t
swat32

I know that the value of the test statistic is z= -1.00 given the information I just read from your upload.

I want to say B. Fail to Reject Null Hypothesis

But I'm not a 100% sure it's actually B

6 0
3 years ago
What are rates and unit rates?
Allisa [31]

Answer:

A unit rate is a rate where the second quantity is one unit , such as $34 per pound, 25 miles per hour, 15 Indian Rupees per Brazilian Real, etc.

Step-by-step explanation:

how do you not know what are unit rates

4 0
3 years ago
Other questions:
  • Find the area of the shaded region.
    8·1 answer
  • How to solve this question
    8·1 answer
  • Can someone please explain this
    10·1 answer
  • If my car has 19 seats 6 are full what is left
    14·2 answers
  • How do I get this graph and how do I get it with multiplicity polynomials​
    12·1 answer
  • In ΔABC, the measure of ∠C=90°, BC = 16 feet, and AB = 48 feet. Find the measure of ∠B to the nearest tenth of a degree.
    9·1 answer
  • How do you write 6.4 × 10^1 in standard form?
    6·1 answer
  • Line segment JM has endpoints with coordinates 0 and 25 on a number line. Points K and L are on segment JM. K has a coordinate o
    10·1 answer
  • a car gets 27 miles per gallon in the city and 35 miles per gallon on the highway. what range of miles can the car travel on 3 g
    5·1 answer
  • What is the sum in simplest form?
    12·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!