Y=7x+9 here’s your answer
Answer:72 ounces
Step-by-step explanation:
The correct answer is 72 ounces. In order to reach this answer you need to multiply 80 times .9, which equals 72.
<u>Answer:</u>
The correct answer option is B.
<u>Step-by-step explanation:</u>
We are given a graph with different intervals A, B, C and D and we are to figure out whether which of these intervals on the graph can be describes as linear increasing.
From the given interval options, we can see that C is constant while the intervals A and D are decreasing linear.
Its the interval B which can be describes as linear increasing since it has a positive slope.
I know that the value of the test statistic is z= -1.00 given the information I just read from your upload.
I want to say B. Fail to Reject Null Hypothesis
But I'm not a 100% sure it's actually B
Answer:
A unit rate is a rate where the second quantity is one unit , such as $34 per pound, 25 miles per hour, 15 Indian Rupees per Brazilian Real, etc.
Step-by-step explanation:
how do you not know what are unit rates