1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Leno4ka [110]
3 years ago
13

hi i need help this is from a paper that was due last week please help ASAP if you give me some troll or dum answer fro point yo

u will be reported ONLY real answers

Mathematics
2 answers:
WINSTONCH [101]3 years ago
8 0

Answer:

Option D

Step-by-step explanation:

const2013 [10]3 years ago
4 0
The answer would be D I am pretty sure
You might be interested in
8(8p+8)=640 solve <br> Answer ASAP please
Ede4ka [16]

Answer:

p = 9

Step-by-step explanation:

8(8p + 8) = 640

use the dist property

64p + 64 = 640

<u>         -64      -64</u>

64p = 576

divide by 64

p = 9

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
In the right triangle shown, Angle A = 30° and AC = 18.
Komok [63]

Answer:

48

Step-by-step explanation:

Angle A plus AC and that adds up too 48

8 0
3 years ago
A item on sale costs 80% of the original price.if the original price was $15 what is the sale price?
Effectus [21]

Answer:

$3

Step-by-step explanation:

Original price - Discounted price

= $15 - ($15 × 80%)

= $15 - ($15 × 80/100)

= $15 - ($1200/100)

= $15 - $12

= <u>$</u><u>3</u>

So, the sale price is $3

<em>Hope it helps and is useful</em><em> </em><em>:</em><em>)</em>

8 0
3 years ago
A moving company charges a base fee of $280 for a move plus $50 per hour of time. If H represents the number of hours of time, a
Gekata [30.6K]
C = 280m + 50H
…………..
6 0
3 years ago
Cyris went out for breakfast and had pancakes for $5.95 and orange juice for $1.75. He would like to tip the waiter 20% of the t
Irina-Kira [14]

Answer:

$1.54

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
Other questions:
  • I certain brand of coffee comes into sizes a 10.5 ounce package cost $3.24 I 30.6 ounce package cost $9.88 find the unit price f
    12·1 answer
  • Please help I give lots of points.
    9·1 answer
  • A cooler holds 15 liters of water. About how many gallons does it hold?
    11·2 answers
  • What is the slope of the line that contains the point -6,-7 and -6,2
    6·2 answers
  • What are examples of positive self-talk for test taking? Check all that apply
    6·1 answer
  • The square pyramid shown below has a base with sides of 121212 units. The vertical height of the pyramid is 151515 units. What i
    9·1 answer
  • Define logic and explain how it is used in math.
    12·2 answers
  • Write an equation for the quadratic graphed below
    11·2 answers
  • The system of inequalities,
    12·1 answer
  • A square has a side length of n + 6. A rectangle has length n + 15 and width of
    9·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!