Answer:
60?
Step-by-step explanation:
4000/200 = 20
20 × 3 =60
Answer: C
Step-by-step explanation:
For this problem, we know that customers already have to pay $5 just to enter the farm. The $5 is basically a flat fee. Our equation would be:
y=5+____
Now, we know that the apples cost $2.50 per pound. Our final equaiton would be:
y=5+2.5x
the first team won 10%over of is game then the next team won5%over it team
Answer:
since she has half a gallon and needs to split that between 18 dishes equally this means that 1/2÷18=1/36. each dish will have 1/36 of a gallon of salsa