1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
andrey2020 [161]
3 years ago
11

Select the correct answer.

Mathematics
2 answers:
djyliett [7]3 years ago
8 0
I think it is b I guess
KIM [24]3 years ago
8 0
The correct answer is A 2
You might be interested in
What is the value of 4(25-5)?
sweet [91]
First you subtract 25 from 5 which equals 20 then you multipliy 4 to 20 and you get 80...so 80 is your solution.
7 0
3 years ago
HELP I NEED HELP FINDING THE AREA!!!!!!!!!!!!!!!!<br> (brainlyest)
g100num [7]

Answer:

27 units squared?

Step-by-step explanation:

I think it is 27, look at the Parallelogram bh formula, base times h equals area.

3 0
3 years ago
Need help with this math ​
UNO [17]

Step-by-step explanation:

set up a proportion for a.

225/30=x/195. x=1462.5 milligrams daily

for b, if he gets 700 mg every 8 hours he only gets it 3 times a day. 700*3 is 2100, which means he is overdosing

7 0
3 years ago
What does equivalent ratios mean
Anna35 [415]

it means that u have to ratios that are equivalent in weight meaning 3:3 = 1 and so is 6:6=1
7 0
3 years ago
Y-179=200 what is the answer to y
dangina [55]
Y-179=200
y=200+179
y=379
7 0
3 years ago
Other questions:
  • What is the solution to the equation?  5(8 + 7) = 5 • x + 5 • 7   A. x = 1   B. x = 5   C. x = 7   D. x = 8
    8·1 answer
  • Can someone help me
    10·1 answer
  • Suppose you need to know an equation of the tangent plane to a surface S at the point P(4, 1, 3). You don't have an equation for
    15·1 answer
  • If C(x) is the cost of producing x units of a commodity, then the average cost per unit is c(x) = C(x)/x. Consider the cost func
    12·1 answer
  • Which description best fits the graph?
    5·1 answer
  • Moritz is creating a wooden ramp with the given dimensions. The ramp will not need a bottom face.
    12·2 answers
  • Find the measure of z.
    9·2 answers
  • 75% of 48 show all the work
    12·2 answers
  • A 5-pack of key chains costs $5.46. What is the unit price, rounded to the nearest cent?
    11·2 answers
  • Find the magnitude and direction of each resultant for the given vectors. Round each side to the nearest tenth and round each an
    12·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!