Answer:
The number of hours did Sarah practice more than Leilani is
hours .
Step-by-step explanation:
Given as :
The time for which Leilani practiced piano =
hours
The time for which Sarah practiced piano =
hours
Let the number of hours did Sarah practice more than Leilani = T hours
<u>Now, According to question</u>
The number of hours did Sarah practice more than Leilani =
hours -
hours
Or, T =
hours
Or, T =
hours
So,The number of hours did Sarah practice more than Leilani = T =
hours
Hence, The number of hours did Sarah practice more than Leilani is
hours . Answer
<span> the answer is 9 23/27
</span>
Answer:
the answer is A
Step-by-step explanation:
hope this help
1. 21 peanuts per minute
2. 9 texts per minute
3. 28 pages per hour OR half a page per minute
4. The first option is the cheapest. You can find what one ounce costs for each barrel by dividing the cost by the total ounces.
Answer:
Measure of angle A is 65 degrees and measure of angle B is 37 degrees.
Step-by-step explanation: First add all of the degrees of excluding x (4+(-9)) which is -5. Then subtract that from 180 since that is the sum of all the angles in a triangle which gives you 185. Then divide it by the number of "x's" that there are which is 5 which gives you 37. So angle B is x which is 37 degrees and angle a is 2(37)-9 which is 65 degrees. Hope this helps.