Answer:
I've never been to waffle house
12 + 0.35X = 20.05
12 + 0.35X - 12 = 20.05 - 12
0.35X = 8.05
0.35X/0.35 = 8.05/0.35
X = 23
Hope this helps!!
They would cost $8.75. If you take out 30% from the original price, that is how much they would be.
There are 27 1/3 cups in 9 cups.
Answer:
-2
Step-by-step explanation:
9w-36-7w=15w-10
2w-36=15w-10
-13w=26
w=26/(-13)
w=-2