1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
AveGali [126]
3 years ago
13

The room shown in the diagram is being carpeted.

Mathematics
1 answer:
denpristay [2]3 years ago
7 0

Answer:

D

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Bessy can make 4 batches of Rice Krispy treats in 100 minutes. At the same rate, how many would it take to make 7 batches?
m_a_m_a [10]
140 bc 100 divided by 4 is 20 and times that by 7
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Gabriela 30 in of ribbon to make bows each bow uses 5 in of ribbon how many ribbons dose Gabriela make
Shalnov [3]

Answer:

Gabriela Can Make 6 Bows.

Step-by-step explanation:

30 ÷ 5 = 6

So Gabriela Has Enough Ribbon To Make 6 Bows.

3 0
3 years ago
19810 rounded to the nearest hundred
Cloud [144]
19,810 rounded to the nearest hundred is 19,800.
8 is in the hundreds place, and the number 1 is in front of it.
 
Numbers 1-4 in front of the number make the number stay the same.

Numbers 5-9 in front of the number make the numbers round up one number.
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
a string is 14.9 meters long and needs to be cut into smaller pieces of 0.52 meter each. what is the greatest number of pieces y
alex41 [277]

Answer:

28 pieces

Step-by-step explanation:

14.9 ÷ 0.52 = 28.653

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Jennifer is taking a poll for the class elections. So far, she has determined that Kyle will get 52% of the vote, but the margin
Murrr4er [49]
48 <_ v <_<span>56    hope this helps

</span>
7 0
4 years ago
Other questions:
  • What is the intersection of planes D E C and B E C?
    13·1 answer
  • Do all then, show your work also. If you're first comment and it's all right then you get the crown
    12·1 answer
  • Where does the 1 come from in this problem? The one that is under 1-r. We needed to solve for a? I'm just not sure why they put
    12·1 answer
  • Explain how algebra tiles represent like terms and zero pairs
    11·1 answer
  • Please help will give brainliest due in 30 minutes!!
    10·2 answers
  • Three bags of flour and two bags of sugar weigh 32 pounds. Four bags of flour weigh 32 pounds. All bags of flour weigh the same,
    10·2 answers
  • A 7-pound box of grapes costs $30.24. What is the price per ounce?
    15·2 answers
  • Find the slope of the line that passes through (54, 8) and (87, -40).
    7·1 answer
  • Brad bought a piece of industrial real estate for $192,345. The value of the real estate appreciated at a constant rate per year
    10·1 answer
  • 5. Find the area of the composite figure.
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!