Answer:
$1.80
Step-by-step explanation:
5 ounces
1st ounce = .80¢ plus 25¢ for every other ounce. You have 4 ounces left. 25¢ times 4. = $1.00
$1.00
+0.80
_____
$1.80
Answer:
What is your specific question regarding Pq?
Step-by-step explanation:
Answer:
x=8,10if this helps then your welcome if not I apologize
Answer:
She forgot to flip the inequality sign when dividing both sides by -4