1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
ella [17]
3 years ago
10

Help me with this please

Mathematics
1 answer:
Rom4ik [11]3 years ago
7 0

Answer:

c

Step-by-step explanation:

i just used a calculator lol

You might be interested in
Help with 35 36 37 38
RoseWind [281]

Answer:

35) 352.14

36) 329.8

37) 339.4

38) 319.4

7 0
3 years ago
Robert planted 12 daffodil bulbs and 18 tulip bulbs in his garden last winter. If all the bulbs sprout and
maw [93]

Answer:

Ratio 2:3 I think :)

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
Standard form for 69,108
andre [41]
The standard form for 69,108 is 69,108.
3 0
4 years ago
You go down 8 floors in an elevator. Your friend goes up5 floors in an elevator. Write each amount as an integer.
Ivahew [28]
-8 and 5 (positive 5)
4 0
3 years ago
The school cafeteria is holding an election for students to vote on which items they would like to see on the lunch menu. The ch
d1i1m1o1n [39]
There are two choices to choose from:

a) Grilled chicken
b) Veggie Pizza

36% students voted for veggie pizza. This means the remaining votes will go to the Grilled chicken. Thus grilled chicken received 64% of the student votes.

Since more students voted for the Grilled chicken, it will be on the lunch menu. 
3 0
3 years ago
Other questions:
  • Dustin bought a dvd player that was markrd doen from 150 to 100 find the percent of decrease
    11·1 answer
  • Rectangular Washington County measures 15.9 miles by 9.1 miles. What is the county's area?
    10·2 answers
  • Hey guys! This is super hard. So if you don't mind, can you help me? :)
    5·2 answers
  • The histogram shows the weights, in pounds, of checked luggage on a flight. The median weight of a checked bag is 27.5 pounds. H
    9·1 answer
  • How to solve 4+y=9.5
    13·2 answers
  • Question 4
    5·2 answers
  • A 4-pound bag of charcoal coasts $7.44. what is the unit price?
    13·1 answer
  • There are 16 circles and 12 squares. What is the simplest ratio of squares to circle
    9·1 answer
  • MAP TESTING HELP
    10·1 answer
  • The coordinates of the point K are (7,5) and the coordinates of point L are
    9·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!