1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Svetllana [295]
2 years ago
15

Help!! need to find the area

Mathematics
2 answers:
Arada [10]2 years ago
6 0

Answer:

58 units

Step-by-step explanation:

stiks02 [169]2 years ago
3 0

Answer:

10*5 +2(2*2)

50+8

58

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Can some one pls help and have a blessed day
Anna35 [415]

Answer:

B. 20h

B. n/2

A. y-3

A. 8t

hope this helps

have a good day :)

Step-by-step explanation:

4 0
2 years ago
Given: The coordinates of iscosceles trapezoid JKLM are J(-b, c), K(b,c), L(a,0), and M(-a,0).
Anuta_ua [19.1K]
The answer for this question is B. Let me know
4 0
2 years ago
Read 2 more answers
6 times 1,356 using expanded form
grin007 [14]
8,000+100+30+6 
 first you do 6*1356 which is 8136 then just write the numbers as the place value
7 0
3 years ago
Please help!!! Due today!!!<br> Will give brainliest
Flura [38]

Answer:poiujhygtfdoiuytoiuytrewqjhgfdsnbvcnbvnfhhghjgggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggghhhhhhhhhhhhhhhhhhhkkkkkkguyumhjmk,l.uogtgbv mjbnh

Step-by-step explanation:

6 0
2 years ago
Harold bought 2 pairs of sandals for the same price. He also bought a pair of socks for $3. How much did one pair of sandals cos
DochEvi [55]
The answer would be each pair of sandals costed $14
$14+$14=28+$3=$31
6 0
3 years ago
Other questions:
  • What is the solution set of the equation? p2 – 12p = 13 The solution set is
    10·1 answer
  • Plz help me I will mark you brainlest​
    13·2 answers
  • What is the equation of the line in slope intercept form?
    15·1 answer
  • Express the fraction 11/30 in decimal form
    13·2 answers
  • Find x when y=6 in the literal equation 5x +4y =39
    8·2 answers
  • Find the difference (16x^3 + 2x^2) - 4x^3 =
    15·1 answer
  • Combine like terms to simplify the expression:
    5·1 answer
  • A package of 6 pairs of insulated socks costs $32.34. What is the unit price of the pairs of socks?
    10·1 answer
  • Use the given scale factor and the side lengths of the scale drawing to determine the side lengths of the real object.
    13·1 answer
  • In the given figure, find the values of x and y.​
    5·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!