You times it by one and then add the two zeros so your answer is 3,500
Answer:

Step-by-step explanation:

Multiply the numerators for the numerator and multiply the denominators for its denominator and reduce the fraction obtained after multiplication into lowest term.



Or, You can simply reduce the fraction with 2, which results to 1.
Hope I helped!
Best regards! :D
2.5x1.30=3.25
4x4.50=18
2x3.75=7.5
3.25+18+7.5=$28.75 total price
2.5+4+2=8.5lb. total weight
28.75/8.5= 3.38 dollars per pound.
Answer:
0.5
Step-by-step explanation:
divide 2.5 and 5 since they are equal sized bottles.