1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Phantasy [73]
3 years ago
6

LAST ONE HELP PLSSS oggngjn gngnuvgnun

Mathematics
1 answer:
jekas [21]3 years ago
7 0
Pretty sure it’s A. Hope this helped :)
You might be interested in
Find the area of a parallelogram with these dimensions.
aev [14]
The area is 14! hope this helps
3 0
3 years ago
Which relationship describes angles 1 and 2?
Harman [31]
We need to see the angels do u have a picture??

5 0
3 years ago
A bottle holds 1 litre of lemonade. Rachel fills 5 glasses with lemonade.She puts 150 millilitres in each glass.Pls explain your
mina [271]
These 5 bottles with lemonade which contains 150 millilitres in each bottle so it would be 150 x 5 to find how many millilires there is in all
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
A 32 oz bottle of water costs $1.92. What is the cost per ounce?
krok68 [10]
Answer is D. As price of 32 oz bottle is $1.92 so to find the price of 1 oz, we will divide $1.92 by 32. 1.92/32 = 0.06 So our answer will be 0.06$ per oz
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Listen, read the question, and choose the option with the correct answer.
velikii [3]

Answer:

The napkins

Step-by-step explanation:

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • The dot plot below shows the number of days with different temperatures last month. What is the mean of the data set shown? A. 8
    14·2 answers
  • Each student in a course needs to submit 3 lab assignments and take 2 tests. Design a program to do the following. Ask the user
    9·1 answer
  • I really need help!!
    5·1 answer
  • ((a^-1)/ (b^-1) square root a)
    12·2 answers
  • Trent, Linda and Pam paint a poster that is 4 feet long. They each paint an equal amount. How many feet does each student paint
    11·1 answer
  • What is seven less than three times a number.
    13·2 answers
  • Dhalia rolls a number cube that has sides labeled 1 to 6 and then flips a coin. What is
    8·1 answer
  • Roberto works in a home appliance store she is paid $195 per week and 3% on all sales over $1000 during one year her average wee
    5·1 answer
  • How many kg of bleached flour which costs $8/kg must be added to 14 kg of unbleached flour which costs $5/kg to make baking flou
    12·2 answers
  • Estimate √53 between two numbers to the tenths place.
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!