m=69 miles
you can find this because if you divide the 9 by 6 as they are matching sides you get 1.5, take that number and multiply it by the 46 and get the 69! hope that helps :D
The correct answer is true
It asks to "Find the unit price in dollars per padlock"
The phrasing "dollars per padlock" is the same as "dollars per 1 padlock"
In other words, the teacher wants to know how much 1 padlock costs.
7 padlocks : $23.80
7/7 padlocks : $23.80/7 .... divide both parts by 7
1 padlock : $3.40
We see that 1 padlock costs $3.40, so the unit cost is $3.40 per padlock
Answer:
c ????????
Step-by-step explanation:
Answer:
4/7
Step-by-step explanation:
Fraction form is numerator/denominator