1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
navik [9.2K]
3 years ago
12

Plzzzzz help right answer gets a brainly!

Mathematics
2 answers:
Ganezh [65]3 years ago
7 0

Answer:

25

Step-by-step explanation:

ryzh [129]3 years ago
4 0

Answer:

11 its 11 its 11 its 11 its 11 its 11

You might be interested in
There is a paint chip on the edge of a gear for a music box. It rotates to (−7, 3) during one song when represented graphically.
lys-0071 [83]
I hope this helps you

6 0
3 years ago
70 oz of dried cranberries costs $5.60 what is the cost per ounce
Anit [1.1K]
Divide 5.60 by 70 and that's the price per ounce
4 0
3 years ago
The product of a number and -7 is 63
Oduvanchick [21]
-7n=63
n=-9 is your final answer. Hope it help!
3 0
3 years ago
-8=-16+m <br> pls show work! ty
rosijanka [135]

Answer:

-8=-16+m

-8+16=m

m=8

I would appreciate if my answer is chosen as a brainliest answer

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is the correct reason for statement 2? Prove: 10(w + 6) + 4 = 10w + 64 Statements Reasons 1. 10(w + 6) + 4 1. Given 2. (10w
ira [324]
Answer is <span>A. Distributive Property
---------------------------------------------------
</span><span>Reasons 1. 10(w + 6) + 4
</span>Given 2. (10w + 60) + 4 ...this is expand the Distributive Property<span>

</span>hope that helps
7 0
3 years ago
Other questions:
  • Troy and Lisa were shopping for school supplies. Each purchased different quantities of the same notebook and thumb drive. Troy
    13·1 answer
  • I need help can someone pls find the answer
    15·1 answer
  • What is the sine of
    8·1 answer
  • How many solutions are there to the equation below?
    13·1 answer
  • Solve for d:<br> d+(−5.004)=2.826 <br> Include explanation on how you got your answer :)
    5·1 answer
  • Which unit is used to measure weight<br>​
    6·2 answers
  • Can you help me image is here which 2 Should I drag
    8·2 answers
  • Write a linear equation that passes through the point (2,-9) and has a slope of -5
    13·1 answer
  • Plz help out i am so confused
    5·2 answers
  • El precio de una pasta de dientes subió en un 73%. Si su precio original es de 1650 pesos. Para calcular su precio final debo ap
    6·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!