1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Gekata [30.6K]
3 years ago
12

Should we take care of useless equipment and avoid the "trash pile" that is growing in space?

Mathematics
1 answer:
Rasek [7]3 years ago
6 0

I personally think yes.

You might be interested in
Janet has a square piece of cloth. She cuts 3 inches off of the length of the square and 3 inches off of the width. The area of
kolezko [41]
24
3+3=6
6×4=24
24 inches
8 0
3 years ago
Y-4=0 in standard form
wolverine [178]
Standard form : Ax + By = C

y - 4 = 0
y = 4...this is a horizontal line and a horizontal line has a 0 slope

so in standard form, ur equation is : 0x + y = 4
7 0
2 years ago
How do you subtract -5000 from 263
Zarrin [17]

Answer:

263-5000=4737

Step-by-step explanation:

7 0
2 years ago
Read 2 more answers
Can someone please help me???
bazaltina [42]
A. (4)5 x (4)4 = 36 OR 4(5 x 4) = 36
b. No you would not. 5(5 x 4) = 45 which is out of your budget.
8 0
3 years ago
What is 3/13 expessed as a decimal​
OverLord2011 [107]

Answer:

Decimal form of 3/13 is 0.2307692.

Step-by-step explanation:

Converting the fraction to the decimal which is easily dividing numerator by denominator is the correct answer that is 0.2307692.

3 0
3 years ago
Other questions:
  • A crew consists of 1​ apprentice, 1​ journeyman, and 1 master carpenter. The crew receives a check for ​$4800 for a job they jus
    14·1 answer
  • Kirby places frog and Beth's snail on point 0 in on the number line. As Beth's snail slowly slimed forward in the positive direc
    5·1 answer
  • 31 plz I tried already and got it wrong<br> I don't know how to do it
    12·2 answers
  • 3. A package of 23 medicated cough drops costs $3.00. What is the unit cost (unit rate)? O $0.11 per cough drop O $1.30 per coug
    5·1 answer
  • Stephanie ran 1 lap in 6 minutes at this rate how far would she run in 30 minutes
    9·1 answer
  • What is the value of tan (B) in the diagram?
    11·2 answers
  • Make p the subject of the formula. 4(p-2p)=3+2
    15·1 answer
  • Solve the problem below
    7·2 answers
  • `y=2x+1` was a positive slope because...
    14·1 answer
  • Find the midsegment of the triangle which is parallel to CA.​
    7·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!