1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
lora16 [44]
3 years ago
14

PLEASE ANSWER THIS AND IF YOU DO YOU GET 1. FOLLOW 2. BRAINLIEST

Mathematics
1 answer:
snow_lady [41]3 years ago
7 0
First: 0
Second: 0
Third: -5
Fourth: y=4x
You might be interested in
How do you answer this question?
bekas [8.4K]

Answer:

Divide 12 by 6........................D

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
The parallelogram below is being covered with carpet. The carpet is priced at $2.80 per square meter. How much will it cost to c
cestrela7 [59]

Answer:

It will cost $79.38 to carpet the shape

Explanation:

Find the diagram of the parallelogram attached

Area of a parallelogram = Base * Height

Given

Base = 8.1m

Height = 3.5m

Area of the parallelogram = 8.1*3.5

Area of a parallelogram  = 28.35m²

Since 1m² = $2.80

28.35m² = x

Cross multiply

x = 28.35 * 2.80

Hence it will cost $79.38 to carpet the shape

5 0
3 years ago
Evaluate 18 + 4 ÷ 2 − 8. (5 points) Group of answer choices 2 8 12 3
cupoosta [38]

Answer:

=12

Step-by-step explanation:

See the steps below:)

5 0
3 years ago
Simplify (9x^8y^3)1/2
Anna35 [415]
The answer is (9x^8y^3)/2.
4 0
3 years ago
Please help!! Im confused
dimaraw [331]

Answer:

The answer is that you tutored for 4 hours.

Step-by-step explanation:

There are 6 total squares, so then you must divide 12 by the number of squares (6), to find the value of one square. Then, you would find that one square equals 2 hours, and since you have 2 squares that means that you tutored for 4 hours.

<em>Hope </em><em>it </em><em>helps</em><em>!</em>

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Frank is 8 years oldern than his sister. In 3 yrs he will be twice as old as she is. How old are they now?
    9·1 answer
  • A jar of jelly that weighs 4.25 Oz cost $2.89 what is the cost of 1 oz of jelly
    10·1 answer
  • 8. The figure shows a barn that Mr. Fowler is building for his farm. Find the Volume
    14·1 answer
  • If a dart board was thrown randomly at the dartboard shown below, what is the probability that it will land in the bull’s-eye? T
    7·1 answer
  • Tyrell is constructing an angle congruent to angle Q. The work he has done so far is shown below.
    8·1 answer
  • How to I find the area and perimeter of algebra tiles
    10·1 answer
  • Evaluate 2b^2 − 4a + 4a^2 for a = 3 and b = −8.
    10·1 answer
  • Please help I really really need it
    12·1 answer
  • 7.2x10^-3 I need help on this.
    13·1 answer
  • Scrivi le equazioni delle rette passanti per A (0; 9) e tangenti alla parabola di equazione y = 3x^2 - 4x + 12
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!